EN
20.11.2017

Příprava kimchi a Záchrana papíru na fotkách

Zajímá vás, jak se v naší Kanceláři připravoval tradiční korejský pokrm kimchi a jak děti a jejich rodiče zachraňovali papír? Na našem FB profilu najdete dvě nová fotoalba: z workshopu nazvaného Lee Castro: I don’t have a VISA but I can make Kimchi, který vedli jihokorejská malířka Miyeon Lee a belgický umělec Ruben Castro, a z výtvarné rodinné dílny Záchrana papíru pod vedením designérů Mariana Lacka a Antonína Wenzela.
Fotoreport z workshopu (příprava kimchi)
Fotoreport z dílny Záchrana papíru 

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: alt in <b>/home/www/plato-ostrava.cz/www/plato-ostrava.cz/wp/wp-content/themes/wp-plato-v5/archive-aktuality.php</b> on line <b>33</b><br />
16.11.2017

Fotoreport ze zahájení výstavy Heroic vs. Holistic

Fotografie ze zahájení výstavy Heroic vs. Holistic si můžete prohlédnout na našem FB profilu. Výstava s podtitulem “erotic eco-drama” kurátorek Daniely a Lindy Dostálkových se v naší Kanceláři pro umění koná do 28. ledna 2018.
Fotoalbum k výstavě Heroic vs. Holistic 

Plato Heroic vs. Holistic rozhovor s ředitelem Markem Pokorným 09.11.2017

Rozhovor s ředitelem Markem Pokorným o nové výstavě Heroic vs. Holistic

S ředitelem PLATO Markem Pokorným o nové výstavě Heroic vs. Holistic kurátorek Daniely a Lindy Dostálkových, kterou galerie zahájí ve středu 15. listopadu. Více informací

08.11.2017

Video i audio záznam přednášky Adama Mazura

Pokud vás minula přednáška polského teoretika a kritika Adama Mazura, která se konala 25.10. v naší Kanceláři pro umění, podívejte se na její záznam na našem YouTube kanálu nebo si ji poslechněte jako nahrávku na internetové stránce SoundCloud. Adam Mazur představil v Ostravě svou redaktorskou činnost v jednom z nejvýznamnějších polských magazínů o současném umění SZUM.
Videozáznam prezentace Adama Mazura
Audionahrávka prezentace Adama Mazura

Plato Vy neznáte Kovandu edukační program pro SŠ 07.11.2017

Nové edukační programy poprvé zavedou žáky na univerzitu

Nové edukační programy PLATO zavedou žáky základních i středních škol na Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava. Je to vůbec poprvé, kdy se třídy vypraví s našimi lektorkami za uměním mimo prostředí galerie a svých škol. Více informací

Plato Norma Teatr Dramatyczny 06.11.2017

Festival Norma: skvělá atmosféra, pozorné publikum a inspirace k odvaze

Festival autorského divadla a současného umění Norma je za námi. Trochu s napětím jsme očekávali, jak bude na výjimečně jednodenní formát reagovat publikum a zda se nám podaří v komprimované podobě vystihnout všechny základní motivy, které nás k pořádání této události před třemi lety inspirovaly. Teď už snad můžeme říci, že dramaturgické gesto Jana Horáka, uměleckého šéfa pražského Studia Hrdinů, které je spolupořadatelem festivalu, bylo celistvé a pregnantní. Více informací

03.11.2017

Festival Norma začíná už dnes

Festival autorského divadla a současného umění Norma začíná už dnes v 16.30! Přípravy v prostoru Dolu Hlubina vrcholí. Norma zahrne celkem šest představení včetně dvou oceněných (Tereza Hradilková: Švihla; Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu: Schubert).  Na poslední performanci (Natálie Pleváková: Erlkönig Digital)  naváže ještě před půlnocí afterparty v kavárně Maryčka s DJkou N. Plevákovou. Vstupenky jsou během dne stále v online prodeji přes GoOut – kromě permanentek i nově na jednotlivá představení. Od 16.00 budou k zakoupení na místě.
Program festivalu Norma 

Plato ulice Českobratrská zprovozněna aktualita 01.11.2017

Ulice Českobratrská i Bráfova již v plném provozu

Českobratrská ulice je od středy 01.11. již plně zprovozněna. Bez omezení projedete i celou ulicí Bráfovou. Do galerie se tak dostanete po půl roce bez dopravního omezení. Bonusem pro návštěvníky cestující MHD je, že po rekonstrukci jsou už obě zastávky Husův sad blíže galerii. A jak to na “naší” ulici vypadalo v létě? Podívejte se na portréty dělníků, které tehdy nafotila pro náš zářijový projekt Pomíjivé hovory / Ephemeral Talks fotografka Simona Saeverud.
Portréty dělníků s kyticí na našem FB

31.10.2017

PLATO a Jiří Kovanda v Událostech v kultuře ČT24

Česká televize odvysílala v pondělí 30. října reportáž ze zahájení naší výstavy Jiří Kovanda ve dveřích VŠB-TUO. Podívejte se na její záznam v Událostech v kultuře, hlavním kulturním pořadu zpravodajského programu ČT24. Instalace Jiřího Kovandy “naživo” bude k vidění ve dveřích rektorátu až do 28. února příštího roku.
PLATO a Jiří Kovanda na ČT24

26.10.2017

Fotografie z prezentace teoretika Adama Mazura

Na našem FB profilu najdete čerstvé fotoalbum k prezentaci předního polského teoretika a kritika Adama Mazura, kterou věnoval své redaktorské činnosti v časopise SZUM. Prezentace se konala 25.10.2017 v naší Kanceláři. Připravujeme pro vás i její videozáznam.
Fotoalbum Adam Mazur: Magazyn SZUM

26.10.2017

Výzva k podání nabídky na veřejnou zakázku

PLATO Ostrava, příspěvková organizace zveřejňuje výzvu k podání nabídky na veřejnou zakázku malého rozsahu s názvem Oprava parovodní přípojky – obnovení dodávek tepla pro objekt Bauhaus.
Více informací

Plato kresba s překážkami workshop 26.10.2017

PLATOreport 11: Pokračujeme v opravách Bauhausu

Přinášíme vám další z PLATOreportů, kterými reagujeme na aktuální dění kolem Bauhausu a jatek už od loňského srpna. Více informací

PLATO Norma festival 2017 24.10.2017

Hledáme dobrovolníky pro festival Norma

Hledáme dobrovolníky pro festival autorského divadla a současného umění Norma, který se koná v pátek 03.11.2017 v  Ostravě – v prostoru Dolu Hlubina v Dolní oblasti Vítkovic. Festival pořádá PLATO a pražské divadlo Studio Hrdinů, ve spolupráci s Provozem Hlubina.  Více informací

Plato Kresba s překážkami. Workshop pro děti 23.10.2017

Víkend s PLATO ve znamení edukace

Podívejte se, jak si náš víkendový edukační program užívali dospělí i děti. Fotoreporty ze Sobotní akademie pro pedagogy a z nedělního workshopu pro děti Kresba s překážkami najdete na našem FB profilu.
Fotoalbum ze Sobotní akademie pro pedagogy
Fotoalbum z Kresby s překážkami 

19.10.2017

Fotky ze zahájení výstavy Jiřího Kovandy v karuselu VŠB-TUO

Podívejte se na fotografie z dnešního zahájení dočasné výstavy Jiří Kovanda ve dveřích VŠB-TUO. Intervence renomovaného umělce bude v otočných dveřích rektorátu k vidění do konce února 2018.
Fotoalbum k výstavě Jiří Kovanda ve dveřích VŠB-TUO

Plato Jiří Kovanda ve dveřích VŠB-TUO rozhovor 19.10.2017

Stačí se jen dívat, vnímat a nehodnotit. Rozhovor s Jiřím Kovandou

S Jiřím Kovandou, jedním z nejvýznamnějších českých umělců současnosti, o jeho instalaci v otočných dveřích do rektorátu technické univerzity, které jsme dnes proměnili v dočasnou galerii. Výstava Jiří Kovanda ve dveřích VŠB-TUO potrvá až do konce února 2018. Více informací

<br />
<b>Notice</b>:  Undefined variable: alt in <b>/home/www/plato-ostrava.cz/www/plato-ostrava.cz/wp/wp-content/themes/wp-plato-v5/archive-aktuality.php</b> on line <b>33</b><br />
18.10.2017

Herbář rostlin z ostravské divočiny je na FB

Vydejte se na toulky ostravskou divočinou s naším foto-herbářem. Rostliny nasbíral botanik Jan Albert Šturma v Ostravě a okolí pro svou přednášku Městská divočina pohledem botanika, která se v Kanceláři pro umění konala 26. září jako doprovodný program k projektu Pomíjivé hovory / Ephemeral Talks. Na tři desítky rostlin najdete v našem novém fotoalbu na facebooku.
Herbář rostlin z ostravské divočiny

16.10.2017

Nová fotoalba z koncertu a kurzu kresby a malby

Na našem FB profilu najdete dvě nová fotoalba z doprovodných akcí k aktuální výstavě Dočasný depozitář – kresba. Zaprvé fotografie z koncertu producenta Dizzcocka doprovázeného projekcemi VJ Koloucha, který se konal v pátek třináctého v ostravském komunitním centru Na Fráni Šrámka 5.  Zadruhé jsou to fotky z víkendového kurzu kresby a malby pod vedením radikálních realistů Vasila Artamonova a Alexeye Klyuykova, který se uskutečnil v ateliérech Fakulty umění Ostravské univerzity.
fotoalbum Dizzcock + VJ Kolouch 
fotoalbum Víkend s radikálními realisty

12.10.2017

PLATO v Dobrém ránu České televize

Kurátor PLATO Jakub Adamec a umělci David Böhm a Jiří Franta byli hosty čtvrtečního Dobrého rána. V ostravském studiu České televize představili novou výstavu Dočasný depozitář – kresba: případová studie 2 (česko-polská verze), za jejímž architektonickým řešením stojí právě tato umělecké dvojice. Pokud jste Dobré ráno zaspali, můžete se podívat na záznam jejich dvou živých vstupů ve studiu.
PLATO v Dobrém ránu ČT

Plato Dočasný depozitář kresba zahájení 12.10.2017

Fotky ze zahájení Dočasného depozitáře – kresby na FB

Podívejte se na fotografie ze zahájení nové výstavy Dočasný depozitář – kresba: případová studie 2, která představuje široké uplatnění kresby v současném českém a polském umění. Fotoalbum ze středy 11. října najdete na našem facebooku. Výstavu tří desítek mladých umělců můžete vidět v naší Kanceláři až do 5. listopadu.
Fotoalbum k zahájení  Dočasného depozitáře – kresby

Chtějte více umění od své kanceláře!