PLATO Norma festival 2017

Festival autorského divadla a současného umění Norma se letos vrací do prostoru Dolu Hlubina v Dolní oblasti Vítkovic. Koná se 3. listopadu od 16.30 do půlnoci – jeho pestrý program bude zhuštěný do jediného dne! 

Festival klade důraz na syntézu současného pohybového a činoherního divadla s výtvarným uměním. Letos se dramaturgicky zaměří na přesahy k hudbě. Diváci se setkají s variacemi na klasickou hudbu – konkrétně na dílo romantického skladatele Franze Schuberta.  Jeho hudba a  životní příběh hrají hlavní roli v představení polského souboru Teatr Dramatyczny z Walbrzychu. Romantická kompozice pro dvanáct účinkujících (včetně seniorů z univerzity třetího věku) a smyčcový kvartet nazvaná Schubert loni vyhrála soutěž Paradiso Contest, která je součástí Divine Comedy Festival v Krakově. Norma zahrne celkem šest představení.

Přes GoOut jsou v předprodeji celodenní vstupenky za 350 korun; pro studenty, učitele a seniory za 250 Kč. Vstupenky na jednotlivá představení  (za 100 a 180 Kč) budou k prodeji na místě v dny konání.

Festival pořádá PLATO a Studio Hrdinů, ve spolupráci s Provozem Hlubina. Partnerem festivalu je Ministerstvo kultury ČR.

Více informací o programu najdete na webových stránkách Normy, sledovat můžete i její facebook.