Pro mateřské školy, V galerii:

Jako Copperfield!

Edukační program k výstavě Dočasné struktury 5 (kino)

Program pro mateřské školy

20 Kč / žák
45–60 minut

Čas i obsah programu lze přizpůsobit potřebám skupiny

PLATO, Janáčkova 22 (bývalý Bauhaus), Ostrava

Objednávky a další informace:
Iveta Horáková
e-mail
+420 727 952 712

 

Kouzla, iluze a efekty, které vás znejistí a přimějí vás přemýšlet o tom, co je skutečné, a co je pouhá hra světla a tmy.

Zajímá vás fyzika? Světlo nebo optika? Nebo máte radši neskutečné obrázky v podobě čtyřnohého jazyka, potící se aorty či cínového zákusku? Ať už radši bloumáte s hlavou v oblacích, nebo se na vlastní pěst pouštíte do tvůrčího procesu, v našem novém PLATO kině podle návrhu polské umělkyně Zuzy Golinské si určitě přijdete na své. Budeme tvořit a budeme i snít.

Kouzla se dají dělat různě, a nejlépe, když je u toho trocha tmy, vzniká pak větší napětí. Díky nedokonalostem očí je totiž možné mozek takzvaně „oblbnout“. V našem novém kině tma určitě bude, ale my si na ni trochu posvítíme… Tak jako ve všech edukačních programech PLATO se i v tomto snažíme o moment překvapení, zkoumání vlastních hranic, zábavu a vstup na pole současného umění. Propojovacím atributem bude tentokrát práce se zrakem a pohyblivým obrazem.

Kino je součástí pátého výstavního cyklu Dočasné struktury 5, kdy jsme funkční zázemí v Bauhausu budovali společně s umělci. Autorkou kina je polská vizuální umělkyně Zuza Golińska.

Klíčová slova: kino, optika, kamera obskura, světlo, kontrast, videoart