Pro mateřské školy, V galerii:

Poprask v bílé kostce

Novinka

V nabídce od 17/3 do 22/5/2022

20 Kč / žák
45–60 minut

Čas i obsah programu lze přizpůsobit potřebám skupiny

Objednávky a další informace:
Iveta Horáková
+420 727 952 712
iveta.horakova@plato-ostrava.cz

Jak se k nám dostanete

 

O galerii jako místě, které bývá připodobňováno bílé kostce, dobrodružné cestě za uměleckými díly a hře na kurátory.

Už jste to četli?! V novinách včera psali, že bylo vykradeno Guggenheimovo muzeum! Zloději odnesli slavné sochy a obrazy moderního umění. Dnes dopoledne byli dopadeni, ale díla se u nich nenašla. Údajně byla ukryta na utajeném místě, které se zatím nepodařilo odhalit. Tomu, kdo je najde, byla přislíbena tučná odměna! Dobrodružná cesta za uměním začíná!

Seznámíme vás s pojmem bílé kostky a jednu si každý vyrobíte. A také si zahrajeme na detektivy a půjdeme po stopách ztracených uměleckých děl. Nebude to jednoduché, ale když dáme hlavy dohromady, určitě záhadám a hádankám přijdeme na kloub. A pokud ano, zahrajeme si na kurátory a každý si svou malou galerii vybaví uměním. Budeme stříhat a lepit a logicky uvažovat.

Poslední vzdělávací program k výstavnímu cyklu Ó a ach, ruina, krása a strach, ve kterém se ruina tentokrát promítá do ztracených uměleckých děl. Program byl volně inspirován osobností Christophera D’Arcangela, jemuž je věnována i naše aktuální výstava.

Klíčová slova: pojem bílá kostka, kurátor, umělecké dílo, klasické versus moderní a současné umění, galerie versus muzeum