Pro střední školy, V galerii:

Otec Fura

Edukační program k cyklu výstav Dočasné struktury 2 (zahrada)

20 Kč / žák
60–90 minut

Program nabízíme i v angličtině

Objednávky a další informace:
Iveta Horáková
+420 727 952 712
iveta.horakova@plato-ostrava.cz

Jak se k nám dostanete

 

Představte si, že nevidíte, ale tušíte kolem sebe nehostinné podmínky, zmar a zkázu. Jak zareagujete? Zvolíte boj, apatii nebo týmového ducha? O ekologii trochu jinak v zahradě budoucnosti.

Ať už půjde o zánik z důvodu ekologické, ekonomické nebo politické krize, jedno zůstává zřejmé, apokalypsa bude! Dříve či později se nám známý, lidskými prostředky metamorfovaný svět přemění z pouhých kulis egoistického člověka v hybatele našich osudů – deus ex machina. V PLATO věříme, že i bez lidského přičinění si příroda poradí, ba obnova bez lidského elementu bude mnohem „přirozenější“.

Co když ale apokalypsa proběhne nedůsledně, co když zůstane hrstka lidí ve světě, který pozbyl veškeré známé struktury, jistoty, barvy a kontury? Dokážeme se poučit? Dokážeme přežít? Dokážeme u toho myslet na druhé? Myslet nejen na lidi, ale i na okolí, které nabylo nových podob? Pojďte si to k nám vyzkoušet… Postapokalyptickou zahradu už máme.

Klíčová slova: přežití, spolupráce, antropocén, utopie/dystopie, objektově orientovaná ontologie, apokalypsa, vanitas, performance, videoart, site-specific art, výtvarný objekt