Pro základní školy, V galerii:

3. Kampaň

Novinka

V nabídce od listopadu 2021 do února 2022

20 Kč / žák
60–90 minut

Čas i obsah programu lze přizpůsobit potřebám skupiny

Objednávky a další informace:
Iveta Horáková
+420 727 952 712
iveta.horakova@plato-ostrava.cz

Jak se k nám dostanete

 

Co by asi řekly němé tváře, kdyby dokázaly mluvit lidskou řečí? Chtěly by lepší jídlo? Víc místa pro život? Luxusnější obydlí? Nebo jen přežít? Vytvořme fiktivní kampaň!

Necháme se inspirovat umělkyněmi Danielou a Lindou Dostálkovými, které se ve své tvorbě mimo jiné několik let věnují zkoumání strategií aktivistických organizací zaměřených na ochranu a práva zvířat, a uvidíme, co vznikne.

Možná vymyslíme jen ideální obydlí pro zvířata, které si až tak ideálně nežijí. Ale možná společně vytvoříme akci, kterou zvířata podpoříme a promluvíme za ně. Jaké zvolíme prostředky, bude záležet na nás. Možná to bude zároveň cesta, jak jim naslouchat a třeba i trochu porozumět.

A emoce? Budou! A my budeme sledovat a vnímat kriticky, nakolik s námi manipulují a nakolik jsou upřímné a dotýkají se našich srdcí.

Klíčová slova: reprezentace, emoce, aktivismus, kampaň, welfare, péče

Program ke čtvrté části výstavního cyklu Ó a ach, krása, ruina a strach s názvem Doutnající ruina, obraz.

K tomuto výstavnímu cyklu nabízíme další dva edukační programy nazvané Pláč? Proč ne! a Více než dva. Pokud se s jednou třídou zúčastníte dvou edukací tohoto cyklu, budete mít od nás třetí jako bonus, tedy zdarma.

 

Pro základní školy

V galerii

Ve škole