Pro základní školy, V galerii:

Ke stolu!

Edukační program k výstavě Dočasné struktury 1 (bistro)

Program je připraven zvlášť pro I. a pro II. stupeň ZŠ

20 Kč / žák
90–120 minut

Program nabízíme i v angličtině

Objednávky a další informace:
Iveta Horáková
+420 727 952 712
iveta.horakova@plato-ostrava.cz

Jak se k nám dostanete

 

O jídle, stolování a rituálech v umění i v životě. Staňte se součástí uměleckého happeningu. Sdílejte svůj čas i radost společně v galerii.

Jídlo a pití patří mezi základní lidské potřeby a v jejich pyramidě se nachází společně se spánkem na nejspodnější příčce, která má být vždy uspokojena primárně.

Pozorného návštěvníka galerií jistě nejednou překvapilo, když potkal v tamní kavárně (přirozené součásti většiny těchto institucí) více lidí než v expozici samotné. A není se čemu divit, připustíme-li, že uspokojení duchovních potřeb stojí vysoko nad primární potřebou jídla a pití. Co když se ale promění galerijní kavárna ve svébytné umělecké dílo? Může potom návštěvník nasytit tělo i ducha zároveň?

Bistro PLATO Café je součástí prvního výstavního cyklu Dočasné struktury 1, kdy jsme funkční zázemí v Bauhausu budovali společně s umělci. Autorkou bistra je polská vizuální umělkyně Dominika Olszowy.

Tak jako ve všech edukačních programech PLATO se i v tomto snažíme o moment překvapení, zkoumání vlastních hranic, zábavu a vstup na pole současného umění. Propojovacím atributem bude tentokrát jídlo a stolování. Budeme o něm přemýšlet a budeme si ho užívat. Hostina v galerii? Spojíme jídlo a umění? Propojíme se jídlem společně? Nasytíme břicho, ducha a srdce?

Klíčová slova: současné umění, spolupráce, komunikace, sdílení, rituál, happening, stolování, hostina, párty, jídlo, životní styl, do it yourself, Dominika Olszowy, galerie v bývalém hobbymarketu Bauhaus