Pro základní školy, V galerii:

Nevyjasněný zločin

Novinka

V nabídce od 17/3 do 22/5/2022

20 Kč / žák
60–90 minut

Čas i obsah programu lze přizpůsobit potřebám skupiny

Objednávky a další informace:
Iveta Horáková
+420 727 952 712
iveta.horakova@plato-ostrava.cz

Jak se k nám dostanete

 

Tak trochu detektivní vyšetřování jednoho případu – tedy lupa, indicie a střípky skládačky.

Představte si, že se rozbije talíř na kousky, a ty se rozletí po celé kuchyni. Podobně se nám rozletěly po Bauhausu střípky informací jednoho případu a my mu půjdeme po stopách. Jestli najdeme všechny části a správně je pospojujeme, bude záviset na vašich deduktivních a analytických schopnostech. A protože bývá součástí vyšetřování zločinu i jeho realistická dramatizace, kdy herci zkoumají situaci a snaží se ji sehrát co nejvěrněji a nejblíže potenciální realitě, je dost možné, že dojde i na performance.

Budeme zkoumat prostory galerie, pracovat s textem, hledat jeho hlavní myšlenky a smysl a převádět ho z jedné do jiné stylové formy, ze které ve finále vzejde i malé představení/performance. Tématy, která celý proces propojí ve formě a obsahu, jsou vyšetřování a anarchismus.

Poslední vzdělávací program k výstavnímu cyklu Ó a ach, ruina, krása a strach, ve kterém se ruina tentokrát promítá do ztracených uměleckých děl. Program byl volně inspirován osobností Christophera D’Arcangela, jemuž je věnována i naše aktuální výstava.

Klíčová slova: vyšetřování, práce s textem, změna stylu textu, práce se scénářem, performance, pojem anarchismus, osobnost Christophera D’Arcangela