Knihovna

Od 10/2 do dovolání umožňujeme bezkontaktní výpůjčku knih. Vyberte si knihy, napište nám a my je připravíme ve výdejním okénku PLATO Café (z ulice Janáčkova, naproti jatek, projděte atriem se zahradou) od út–pá od 11–15 h.

Otevírací doba:
Po zavřeno
Út 10–18 h
St 10–20 h
Čt 10–18 h
Pá 10–20 h
So, Ne 10–18 h

Rezervace knih:
knihovna@plato-ostrava.cz
(+420) 702 206 099

 

Knihovna a čítárna PLATO je otevřena každému, kdo si chce prohloubit znalosti o umění a příbuzných oborech. Obsahuje přes 5 000 českých a zahraničních publikací a časopisů.

Tematické zaměření publikací:

beletrie, umění, kultura, architektura, filozofie, sociologie, design, film, politika, estetika, fotografie

Odebírané časopisy


A2, Artforum (USA), Art & Antiques, Cabinet (USA), Cinepur, Flash Art, Fotograf Magazine, frieze (UK), Kapitál (SK), Magazyn Szum (PL), Mousse (IT), Revolver Revue, Texte zur Kunst (GER) a The Art Newspaper (UK)

Řazení knih

Knihovna má nestandardní řazení knih určené umělcem Janem Šerých, který je autorem knihovny jako uměleckého díla. V jedné ze sekcí jsou například publikace řazeny podle barev, v jiné zase podle velikosti. Řazení může znesnadňovat praktickou orientaci, zato však nabízí uživateli nečekané nálezy.

Registrace

Zápůjčky v PLATO jsou zdarma (součást vstupného). Roční poplatek pro zápůjčky domů je 50 Kč, k registraci je zapotřebí občanský průkaz.

Knihovna je uměleckým dílem Jana Šerých.

 

13

foto: Martin Polák
foto: Martin Polák
foto: Martin Polák