Seznamka :

Pro rodiče s dětmi / workshop BatoPLATO

Místo konání:
  1. PLATO, Porážková 26

Rezervace na info@plato-ostrava.cz nutná

Kapacita 10 dětí (1,5–3 roky)

Délka 50 minut

Doporučené vstupné 30 Kč

 

Obrovský kreslící prostor, různé druhy štětců, válečků a velká molitanová razítka. Malovat budeme i ručičkama a nožičkama. Hosty seznamky a lektory workshopu jsou Hana a Tomáš Volkmerovi.

Seznamka pro rodiče s dětmi, tentokrát kombinovaná s experimentální dílnou. Podstatou dílny je radost ze hry. A zkoumání, co je s (netoxickými) barvami možné, při společné tvorbě hodně malých dětí a rodičů v hodně velkém prostoru. Celá aktivita se bude skládat z části seznamovací, pohybové, instruktážní, výtvarné a relaxační a povídací. Inspirací pro autory a lektory workshopu Hanu a Tomáše Volkmerovy byl nejenom prostor PLATO s plochou 5.000 m2, ale i praxe umělecké školy Bauhaus.

„Linie (čára) je pohybující se bod. Bod na bezúčelné procházce.“ Paul Klee

Praktické informace:
I když je s tak malými dětmi někdy těžké přijít včas, naplánujte si příchod opravdu dobře, protože celý program trvá max. 50 minut.
Vezměte si pracovní oblečení.

Hana Volkmerová, lektorka umělecko-vzdělávacích programů a výtvarných dílen a členka dramaturgické rady pro mezinárodní loutkářský festival Spectaculo interesse v Divadle loutek Ostrava, v současné době na mateřské dovolené. Dramaturgicky spolupracovala s několika režiséry především na inscenacích pro děti a mládež, je autorkou několika scénářů pro loutková divadla. V roce 2005 založila spolek Theatr ludem, který nabízí dramadílny pro školy a školská zařízení v celém Moravskoslezském kraji a také lekce Terapie loutkou.

Tomáš Volkmer, výtvarník, scénograf a grafik spolupracující s Divadlem loutek Ostrava již více jak dvě desetiletí. Je podepsán řadu scénografií k inscenacím pro děti především v loutkových divadlech u nás, na Slovensku v Polsku a také v Německu. V Divadle loutek Ostrava ve spolupráci se svou manželkou vytvořil projekt prvního setkání s divadlem Bato a Lato pro děti ve věku od půl roku do dvou let a jejich rodiče. Je spolutvůrcem umělecko-vzdělávacích lekcí s loutkami s terapeutickými účinky, které jsou vedeny pod ochrannou známkou jako Terapie loutkou.

Seznamka pro rodiče s dětmi je příležitostí setkat se, vzájemně se podpořit, sdílet čas, nápady, radosti i strasti a předat si zkušenosti. Ve veřejném, inspirujícím, aktivizujícím a zároveň bezpečném prostoru galerie. Společně se snažíme vytvořit komunitu rodičů s dětmi s podobnými zájmy.