Workshop pro rodiny s dětmi:

batoPLATO

Místo konání:
  1. PLATO, Porážková 26

Rezervace na info@plato-ostrava.cz nutná

Kapacita 10 dětí (1,5–2,5 roku)

Délka 50 minut

Doporučené vstupné 30 Kč

 

Slečna Tečka a pan Bod jsou zpátky v PLATO! Workshop pro děti (1,5–2,5 roku) s Hanou a Tomášem Volkmerovými.

Nabízíme nejmladším tvůrcům obrovský kreslící prostor, různé druhy štětců, válečků, barevné lepicí pásky a velká molitanová razítka, netoxické barvy a možnost jejich smělého míchání. Malovat můžeme i ručičkama a nožičkama.

Dílnou děti provází dvě pastelky – Slečna Tečka a Pan Bod. Její podstatou je radost ze hry, zkoumání, co je s barvami možné, a společná tvorba nejmladších tvůrců a jejich rodičů ve velkém prostoru. Celá aktivita se skládá z části seznamovací, pohybové, instruktážní, výtvarné a relaxační a povídací. Inspirací pro autory workshopu je především prostor PLATO s 5 000 m2. Přijďte s dětmi soustředěně a v klidu tvořit a využijte příležitosti se vzájemně setkat, možná i poznat. Tvořit můžeme všichni!

Hana Volkmerová, lektorka umělecko-vzdělávacích programů a výtvarných dílen a členka dramaturgické rady pro mezinárodní loutkářský festival Spectaculo interesse v Divadle loutek Ostrava, v současné době na mateřské dovolené. Dramaturgicky spolupracovala s několika režiséry především na inscenacích pro děti a mládež, je autorkou několika scénářů pro loutková divadla. V roce 2005 založila spolek Theatr ludem, který nabízí dramadílny pro školy a školská zařízení v celém Moravskoslezském kraji a také lekce Terapie loutkou.

Tomáš Volkmer, výtvarník, scénograf a grafik spolupracující s Divadlem loutek Ostrava již více jak dvě desetiletí. Je podepsán řadu scénografií k inscenacím pro děti především v loutkových divadlech u nás, na Slovensku v Polsku a také v Německu. V Divadle loutek Ostrava ve spolupráci se svou manželkou vytvořil projekt prvního setkání s divadlem Bato a Lato pro děti ve věku od půl roku do dvou let a jejich rodiče. Je spolutvůrcem umělecko-vzdělávacích lekcí s loutkami s terapeutickými účinky, které jsou vedeny pod ochrannou známkou jako Terapie loutkou.