Workshop pro rodiny s dětmi:

batoPLATO

Místo konání:
  1. PLATO, Porážková 26

Rezervace na info@plato-ostrava.cz nutná

Kapacita 10 dětí (2,5–4 let)

Délka 50 minut

Doporučené vstupné 30 Kč

 

Společný výtvarný workshop dětí od 2,5 do 4 let a jejich rodičů pod vedením Hany a Tomáše Volkmerových.

Slečna Tečka a pan Bod se už znovu těší na společnou výtvarnou tvorbu. K malbě opět vyzývá velká bílá kreslící plocha, červená a zelená barva a tvar obdélníku. Budeme míchat barvy, malovat obdélníky a tisknout vším, co je ve tvaru obdélníku. Vybarvovat obdélníkové šablony a vše propojovat do jednoho velkého společného obrazu. Třetí, navazující, z cyklu deseti výtvarných workshopů pro děti a jejich rodiče.

Hana Volkmerová, lektorka umělecko-vzdělávacích programů a výtvarných dílen a členka dramaturgické rady pro mezinárodní loutkářský festival Spectaculo interesse v Divadle loutek Ostrava, v současné době na mateřské dovolené. Dramaturgicky spolupracovala s několika režiséry především na inscenacích pro děti a mládež, je autorkou několika scénářů pro loutková divadla. V roce 2005 založila spolek Theatr ludem, který nabízí dramadílny pro školy a školská zařízení v celém Moravskoslezském kraji a také lekce Terapie loutkou.

Tomáš Volkmer, výtvarník, scénograf a grafik spolupracující s Divadlem loutek Ostrava již více jak dvě desetiletí. Je podepsán řadu scénografií k inscenacím pro děti především v loutkových divadlech u nás, na Slovensku v Polsku a také v Německu. V Divadle loutek Ostrava ve spolupráci se svou manželkou vytvořil projekt prvního setkání s divadlem Bato a Lato pro děti ve věku od půl roku do dvou let a jejich rodiče. Je spolutvůrcem umělecko-vzdělávacích lekcí s loutkami s terapeutickými účinky, které jsou vedeny pod ochrannou známkou jako Terapie loutkou.