Workshop pro rodiny s dětmi:

batoPLATO

Místo konání:
  1. PLATO, Porážková 26

Rezervace na info@plato-ostrava.cz nutná

Kapacita 10 dětí (2,5–4 roky)

Délka 50 minut

Doporučené vstupné 30 Kč

 

Společný výtvarný workshop dětí od 2,5 do 4 let a jejich rodičů vedou Hana a Tomáš Volkmerovi. Tvořit můžeme všichni společně!

Slečna Tečka a pan Bod se i v únoru těší na společnou výtvarnou tvorbu. K malbě opět vyzývá velká bílá kreslící plocha, barvy červená, zelená a modrá a tvar kruhu a trojúhelníku. Budeme míchat barvy, kombinovat tvary a tisknout vším, co je ve tvaru kruhu a trojúhelníku. Budeme vše propojovat do jednoho velkého společného obrazu. Čtvrtá, navazující, dílna z cyklu deseti výtvarných workshopů pro děti a jejich rodiče.

 
Foto: Lucie Gurecká, PLATO
 

 

 

Hana Volkmerová je lektorka umělecko-vzdělávacích programů a výtvarných dílen a členka dramaturgické rady pro mezinárodní loutkářský festival Spectaculo interesse v Divadle loutek Ostrava, v současné době na mateřské dovolené. Dramaturgicky spolupracovala s několika režiséry především na inscenacích pro děti a mládež, je autorkou několika scénářů pro loutková divadla. V roce 2005 založila spolek Theatr ludem, který nabízí dramadílny pro školy a školská zařízení v celém Moravskoslezském kraji. Je spolutvůrkyní lekcí Terapie loutkou s ochrannou známkou.

Tomáš Volkmer je výtvarník, scénograf a grafik spolupracující s Divadlem loutek Ostrava již více jak dvě desetiletí. Je podepsán pod řadu scénografií k inscenacím pro děti především v loutkových divadlech u nás, na Slovensku, v Polsku a také v Německu. V Divadle loutek Ostrava ve spolupráci se svou manželkou vytvořil projekt prvního setkání s divadlem Bato a Lato pro děti ve věku od roku do dvou let a jejich rodiče. Je spolutvůrcem umělecko-vzdělávacích lekcí s loutkami s terapeutickými účinky, které jsou vedeny pod ochrannou známkou jako Terapie loutkou.