Workshop pro rodiny s dětmi:

batoPLATO

  • obsazeno
  • obsazeno
Místo konání:
  1. PLATO Bauhaus, Janáčkova 22

Rezervace na info@plato-ostrava.cz nutná

Kapacita 10 dětí (4–6 let)

Délka 50 minut

Vstupné:
Fandíš 1 Kč
Podporuješ 30 Kč
Srdíčko 100 Kč

 

Společný zážitkový workshop pro děti ve věku 4–6 let a jejich rodiče pod vedením Hany a Tomáše Volkmerových.

Pohyb, voskovka, barva a tvorba společného obrazu. Výtvarný workshop pro starší děti a předškoláky, ve kterém zkusíme spojit pohyb, tanec a kresbu a vytvořit velký společný obraz. Budeme společně válet sudy po papíře s voskovkami v ruce, budeme pobíhat různými směry a následně tančit s chodidly namočenými do různých barev. Budeme hledat, jak se pohyb může projevit v kresbě a malbě.

Cyklus workshopů se skládá z pěti na sebe navazujících výtvarných dílen jednou za dva měsíce. Je možné absolvovat celý cyklus, nebo vybrané dílny. V každé si vyzkoušíme jiný pohyb, jiné barvy, jiná cvičení. Nabídneme obrovský kreslící prostor, různé druhy štětců, molitanová razítka, barevné lepící pásky, netoxické barvy a různé šablony.

Celá aktivita se bude skládat z části seznamovací, instruktážní a výtvarně-pohybové a na závěr relaxační. Přijďte s dětmi soustředěně a v klidu tvořit a využijte příležitosti se vzájemně setkat, možná i poznat.

Hana Volkmerová je lektorka umělecko-vzdělávacích programů a výtvarných dílen a členka dramaturgické rady pro mezinárodní loutkářský festival Spectaculo interesse v Divadle loutek Ostrava, v současné době na mateřské dovolené. Dramaturgicky spolupracovala s několika režiséry především na inscenacích pro děti a mládež, je autorkou několika scénářů pro loutková divadla. V roce 2005 založila spolek Theatr ludem, který nabízí dramadílny pro školy a školská zařízení v celém Moravskoslezském kraji.

Tomáš Volkmer je výtvarník, scénograf a grafik spolupracující s Divadlem loutek Ostrava již více jak dvě desetiletí. Je podepsán pod řadu scénografií k inscenacím pro děti především v loutkových divadlech u nás, na Slovensku, v Polsku a také v Německu. V Divadle loutek Ostrava ve spolupráci se svou manželkou vytvořil projekt prvního setkání s divadlem Bato a Lato pro děti ve věku od roku do dvou let a jejich rodiče.