Kino-čtvrtek:

Ozvěny festivalu Mezipatra

Místo konání:
  1. PLATO Bauhaus, Janáčkova 22

Vstup na projekce je součástí vstupného do galerie, což znamená:
Fandíš 1 Kč
Podporuješ 30 Kč
Srdíčko 100 Kč

 

Vybrané snímky z queer filmového festivalu Mezipatra 2022. Emocemi nabité road movie Lola od belgického režiséra Laurenta Micheliho a kompilace krátkých snímků Na dřeň.

Program:

18 h
Lola (2019, Belgie / Francie, 87 min)

Být svobodná a nezávislá je životním krédem dospívající Loly. Její představa však naráží na maloměšťáckou povahu otce, pro kterého je idea tradičního rodinného štěstí nedotknutelná. Skutečnost je ale složitější. Ve chvíli, kdy se Lola postaví za sebe, přestává pro otce existovat. Světy obou hrdinů se opět prolnou se zprávou o úmrtí jejich milované matky a manželky, aby společně splnili její poslední přání. Podaří se jim znovu vybudovat vztah, nebo je nová situace nijak nepoznamená? Vydejte se na cestu za odpuštěním v emocemi nabité road movie Lola od belgického režiséra Laurenta Micheliho. Emocionální proměnu hrdinky přesvědčivě ztvárnila začínající herečka Mya Bollaers, která byla za svůj výkon nominována na řadu filmových evropských cen a získala významnou cenu Magritte Award pro nejlepší herečku.

Drama
Režie a scénář: Laurent Micheli
Kamera: Olivier Boonjing
Hrají: Benoît Magimel, Mya Bollaers, Els Deceukelier, Sami Outalbali, Jérémy Zagba a další
V původním znění s českými titulky

19.30 h
Na dřeň (83 min)

Kompilace krátkých snímků o temných zákoutích lidské duše, animalitě a potlačených touhách.

Mezipatra jsou queer filmový festival organizovaný sdruženími Mezipatra a STUD Brno. Každoročně představí kolem stovky českých i zahraničních filmů s LGBTQ+ tématy a jejich tvůrce a tvůrkyně. Filmy oceňuje odborná porota v rámci prestižní mezinárodní soutěže mezinárodních filmů.
https://www.mezipatra.cz/