Vernisáž výstavy Uprchlá, našel skrýš, stále uniká ve středu 11/10

 

Zveme vás na zahájení výstavy Uprchlá, našel skrýš, stále uniká s podtitulem Zvířecí zpravodajství. Vernisáž našeho dosud nejrozsáhlejšího mezinárodního projektu se uskuteční ve středu 11/10 v 18 h.

Téměř přesně po roce od zahájení naší činnosti v rekonstruovaných městských jatkách si můžeme prostřednictvím nové výstavy představovat, jaké by to bylo žít se zvířaty v respektu a beze strachu.

Uprchlá, našel skrýš, stále uniká (Zvířecí zpravodajství)

12/10/2023–10/3/2024
Vernisáž: 11/10 v 18 h

S účastí: Yevgenia Belorusets, Cecilia Bengolea, Jan Bražina, András Cséfalvay, Annika Eriksson, Fuki, Kateřina Konvalinová & Jiří Žák, Eva Koťátková, Simona Kossak & Lech Wilczek, Zdeněk Košek, Denisa Langrová, Karolína Matušková & Lucie Zelmanová, Tuan Andrew Nguyen, Jim Nollman, Viktorie Pražáková, David Přílučík, Hana Puchová, Ruta Putramentaite, Tabita Rezaire, Jonáš Richter, Lívie Škutová, Adam & Martin Tománkovi, TV Páteř, Cecilia Vicuña, Aleksandra Waliszewska

Kurátorka a kurátor: Eva Koťátková, Jakub Adamec, Edith Jeřábková, Zuzana Šrámková

Na základě koncepce: Evy Koťátkové & Edith Jeřábkové

Program vernisáže: intro, od 18.30 h Holubí kadeřnictví od Fukiho, dětská zóna

Pro tento projekt vzniklo dvacet šest nových děl, a to především díky rezidencím. Galerie tak mohla poskytnout zázemí čtrnácti rezidentům*kám a profesionální podmínky k tvůrčí práci přímo v Ostravě. Rezidence byly financovány Evropskou unií – Next Generation EU.

Partneři: Ministerstvo kultury ČR, Národní plán obnovy, Státní fond kultury České republiky, Moravskoslezský kraj

Zvláštní poděkování: IASPIS – Konstnärsnämnden – The Swedish Arts Grants Committee, Ferona, a.s., JAF HOLZ spol. s r.o., M.K.R. PLUS, spol. s r.o., OPTOMA Europe Ltd., Weppler Czech