Naše tradiční vánoční setkání letos proběhlo ve středu 3/12. Podvečer v režii zvukového umělce Františka Hrušky nabídl workshop, oheň i punč.
Po 10 letech jsme formát tradičního autorského vánočního stromu proměnili v performativní vánoční setkání, po kterém v galerii nezůstane žádný hmotný výsledek. Co ale zůstává neměnné, je náš záměr vytvářet prostor, ve kterém se setkává umění, komunita a sváteční atmosféra.
„Autorem letošního vánoční setkání byl zvukový umělec a básník František Hruška a nazval ho Kokosy na sněhu. Bylo rozděleno na dvě části – workshop na výrobu kokosových minisyntezátorů a vystoupení, jehož součástí byl i Františkův statement. Přemýšlel v něm nad přesyceností Vánoc, obdobně jako kokosový minisyntezátor přesycuje zvuk. Připomněl také jeden z původních důvodů svátků, narození člověka a dramatický příběh odsouzených uprchlíků – na západním břehu Jordánu, Palestině,“ říká Jakub Adamec, dramaturg PLATO.
Vánoční setkání bylo jak zábavné a hravé, tak vybízející k soucitu a lidskosti. Děkujeme všem, kdo byli součástí.
←→