Tisková informace:
V noci z 20. na 21. června se v zahradě PLATO přespávalo ve stanech. Dvoudenní akce 48 hodin na půdě PLATO přilákala účastníky z Ostravy, Prahy, Českého Těšína, Ludgeřovic nebo Bohumína. Ti zažili workshopy o fermentaci, barvení bylinami, kompostování, dále tanec inspirovaný rostlinami, zahradní kvíření, výrobu hliněných nádob, debatu o komunitních zahradách; nechyběla dětská skupina a táborák.
Témata akce navazovala na témata aktuální výstavy Půda a přátelé.
„Díky přespávačce jsme byli všichni s galerií, a hlavně se zahradou v jiném, intenzivnějším vztahu než v běžném provozu, a to jak návštěvníci, tak zaměstnanci PLATO,“ komentuje Edith Jeřábková, která je kurátorkou zmíněné výstavy a zároveň kurátorkou zahrady PLATO.
←→