Workshop:

Noc venku 2018

Místo konání:
  1. PLATO, Porážková 26

Místo konání: kostel sv. Václava (Kostelní nám.)

Vstupné na akci jsou trvanlivé potraviny v hodnotě alespoň 50 Kč (polévky, těstoviny nebo konzervy).

 

Připojujeme se ke kampani Noc venku na podporu lidí bez domova: pomozte i Vy! Vyzkoušejte si, jaké to je spát na ulici nebo se zúčastněte našeho workshopu.

Noc venku je kampaň, která se snaží mimo jiné i zážitkovou formou upozornit na problematiku bezdomovectví. Kampaň vrcholí vždy v chladném listopadovém všedním dni společným kulturním programem a následným přespáním účastníků venku ve spacácích. Noc venku se pořádá v Ostravě již po sedmé. První ročník se konal v roce 2012 právě v kostele sv. Václava, kam se letos po delší odmlce opět vracíme. Za tu dobu se k nám přidala celá řada měst v rámci ČR i Slovenska. Aktuálně bude letos probíhat Noc venku ve stejný den a ve stejném čase souběžně na 16 místech ČR a SR.

Akci přijde každý rok podpořit cca 300 lidí, přenocuje jich zhruba 50. Vstupné na akci jsou trvanlivé potraviny v hodnotě alespoň 50 Kč, jako jsou polévky, těstoviny nebo konzervy.

Součástí je i doprovodný program, z něhož kromě workshopu PLATO vybíráme hudební vystoupení a autorské čtení časopisu Protimluv nebo divadelní vystoupení. Souběžně probíhají i doprovodné aktivity jako např. testování na HIV a žloutenku organizace Rozkoš bez rizika.

Dominika Najvert, pořadatelka a koordinátorka projektu pro další města