PLATO

dnes
csen

Workshop pro umělce a studenty:

Workshop s umělcem Tobiasem Putrihem

∆ Doporučujeme rezervaci na info@plato-ostrava.cz

Doporučené vstupné 30 Kč

Workshop vede: Tobias Putrih

Dílna se vztahuje k Dočasným strukturám 4 (dekor).

 

Workshop pro umělce a studenty umění a jiných humanitních oborů pod vedením slovinského umělce Tobiase Putriha na téma kolektivních forem.

Slovinský umělec Tobias Putrih je autorem instalace Mudam Studio, které aktuálně vystaveno v PLATO v rámci sbírky Deutsche Telekom. Toto interaktivní dílo složené z 1000 částí bylo objednáno vzdělávacím oddělením Muzea moderního umění v Luxemburku. Jak je vidět, těší se velkému zájmu i v Ostravě.

Tobias přijal naši výzvu a připravil workshop pro umělce a studenty humanitních věd (umění, pedagogika, sociální a genderové studium), případně i pracovníky z oblasti kulturního managementu.

Workshop se bude zaobírat otázkou kolektivních forem. Účastníci budou ve skupinách hrát společné hry, jejichž výsledkem má být testování dynamiky kolektivních stavebních postupů. Cílem je diskutovat o problémech spolupráce a soutěžení.

Slovinský umělec Tobias Putrih je známý svou prací s běžnými materiály, jako jsou lepenka, polystyrén a překližka, aby dosáhl pestré škály křehkých struktur od malých modulárních děl až po obří instalace nebo prostředí kina. Snaží se posouvat limity a stavět struktury, které přesahují a vyvolávají dojem, že se zhroutí.

Tobias Putrih působí v Cambridge a Ljubljaně. Je absolventem akademie v Ljubljani a Düsseldorfu. V roce 202 získal cenu nadace Vordemberge-Gildewart. Samostatně vystavuje po celém světě.

Jeho dílo je součástí sbírek v těchto institucích: Centre Pompidou, Musée National d ́Art Moderne, Paris; Musée d’art Moderne Grand-Duc Jean, Luxembourg; Museu d’art Contemporani de Barcelona; Museum of Modern Art, New York; Museum Boijmans Van Beuningen, Rotterdam; Fondazione Prada, Milan.

Interaktivní webová prezentace tvůrce:
Tobias Putrih

 

Program 2’18

více v sekci Program