Workshop s umělkyní:

Hunger Is / Isn’t an Object

Místo konání:
  1. PLATO, Porážková 26

Určeno pro dospělé a dospívající (14+)

Workshop vede: Karolina Brzuzan

Akce se vztahuje k výstavě Dočasné struktury 1 (bistro).

Vstupné 60 Kč

 

Jak chutná hlad? Jak chutná válka? Jak chutná hospodářská krize? Jak chutná potravinová blokáda? Workshop vaření s Karolinou Brzuzan se silným společensko-politickým podtextem.

Na workshopu uvaříme pokrmy podle receptů, které Karolina Brzuzan (PL) posbírala na místech světových válečných konfliktů a politicko-ekonomických krizí. Dovíme se, jaká politická rozhodnutí vedla k podmínkám jejich vzniku a budeme mít příležitost přiblížit se tomu, co bylo, a stále je, každodenní zkušeností milionů lidí.

Głodowa Książka Kucharska (Kuchařka hladu) Karoliny Brzuzan je sbírkou chutí, které doprovázejí lidi v obdobích selhání vlád. Brzuzan tak poukazuje na veškeré momenty, kdy ekonomicko-politické procesy vytvářejí bídu velkých sociálních skupin nebo dokonce národů. Jako sochařka se zajímá nejen o politické pozadí chutí, které shromáždila, ale také o jejich materiálovou specifičnost. Zkoumá, jak smyslové zkušenosti mohou rozšířit naše povědomí o sociálních systémech a zneužívání moci.

Dílo Karoliny Brzuzan se soustředí na politické problémy existence současného člověka. Výběr výstav: Kochi-Muziris Biennale (2017), Szalona galeria, MoMA ve Varšavě (2016), Le livre de cuisine des affames, Teatr La Phenix, Valenciennes (2016); NOMA, CCW Zamek Ujazdowski, Varšava; Cookbook głodny, Alternativa – Vernucularity, Instytut Sztuki Wyspa, Gdaňsk; Le Livre de cuisines des affames, festival Chantiers d'Europe, Teatr de la Ville, Paříž (všechny v roce 2015).