zavřeno, zítra

PLATO

csen

Prezentace:

Tomáš Celizna a Radim Peško – Vizuální identita PLATO

Doporučené vstupné 30 Kč

 

Grafičtí designéři působící v Amsterdamu a Londýně Tomáš Celizna a Radim Peško představí nejen vznik a základní prvky vizuální identity PLATO, ale i další projekty vzniklé v posledních letech.

Radim Peško je grafický designér a typograf žijící a pracující v Londýně. Zaměřuje se především na tvorbu písem, publikací a vizuálních identit. Je také autorem výstavních projektů spojených s grafickým designem. V roce 2010 založil digitální písmolijnu RP Digital Type Foundry a jeho písma v současné době používá řada jednotlivců a institucí po celém světě (například Paco Rabanne, časopis Frieze, britský Art Fund, Documenta 2017, Jay-Z atd.). Podílel se na identitách Secession ve Vídni, Boymans Van Beunningen v Rotterdamu, Stedelijk Museum v Amsterdamu, Aspen Art Museum, Fridericianum v Kasselu, Berlin Biennale 8, Graham Foundation v Chicagu nebo školy Krabbesholm Højskole v Dánsku mimo jiné. V letech 2010–2012 byl předsedou organizačního výboru Mezinárodního bienále grafického designu Brno a kurátorem jeho 25. a 26. ročníku 2014 a 2016. Radim Peško vyučoval sedm let na Gerrit Rietveld Academie v Amsterdamu. V současnosti vyučuje na Royal College of Art v Londýně a Type Design Master na univerzitě ÉCAL ve švýcarském Lausanne.

Tomáš Celizna je designer se sídlem v Amsterdamu. Jeho praxe je zaměřena zejména na otázky spojené s vizuální komunikací v digitálním prostředí. Spolupracuje s kulturními a vzdělávacími institucemi a organizacemi mezi něž patří Museum of Contemporary Art Chicago, PLATO Ostrava, OASE Journal for Architecture, Krabbesholm Højskole, ETH Zürich a řada dalších. Je spoluautorem tří ročníků Bienále grafického designu Brno (2012, 2014 a 2016). Od roku 2011 vyučuje design na Gerrit Rietveld Academie.