Recitál:

Vladivojna La Chia & 4Trio: 8 hlav šílenství

Místo konání:
  1. PLATO, Porážková 26

Vstupné:
300 Kč v předprodeji v síti GoOut, na místě 350 Kč

 

Recitál věnovaný tvorbě ruské lágrové básnířky a novinářky Anny Barkovové. Autorský projekt Vladivojny La Chia. Představitelka Anny – herečka Gabriela Míčová.

V komponovaném hudebně-literárním večeru složeném ze zhudebněných básní a čtení z dopisů a deníkových zápisků Anny Barkovové se představí:

Vladivojna La Chia – hudba, zpěv, basa, akustická kytara

Gabriela Míčová – představitelka Anny Barkovové

4Trio:
Terezie Kovalová – violoncello, doprovodný zpěv
Sylvie Bee – doprovodný zpěv, perkuse, klarinet
Petr Uvira – akustické kytary, doprovodný zpěv
Luboš Pavlík – bicí nástroje, perkuse, doprovodný zpěv
Marie Ladrová – teremin

Režie: Marta Nováková

Básnířka a novinářka Anna Barkovová (1901–1976) se na začátku dvacátých let dostala do centra sovětského dění, do Moskvy. Netrvalo ale dlouho a „ideově se odklonila“, což jí vyneslo první zatčení v roce 1934 – a nebylo zdaleka poslední. Ve vězeních, gulagu a vyhnanství strávila několik desetiletí. Teprve od roku 1990 je v Rusku její tvorba opět vydávána. Život Barkovové byl výrazně ovlivněn i jejím individualismem a lesbickou orientací. V roce 2014 vyšel v nakladatelství Prostor reprezentativní výbor z jejích textů (Osm hlav šílenství, připravila a přeložila Radka Rubilina). V roce 2017 měl v českých kinech premiéru životopisný film 8 hlav šílenství (režie Marta Nováková).

Vladivojna La Chia je zpěvačka, textařka, producentka, autorka filmové i divadelní hudby a výrazná osobnost české hudební scény. Za hudbu k filmu Nevinnost a 8 hlav šílenství byla nominovaná na Českého lva. Dva roky se intenzivně věnuje zhudebňování poezie ruské básnířky Anny Barkovové. V roce 2007 vystudovala v ateliéru intermediálních forem na fakultě výtvarné tvorby Ostravské univerzity.

Herečka Gabriela Míčová po absolvování DAMU působila v Divadle Komedie. Její nejznámější divadelní rolí se stala prostitutka Romi ve hře Odpad, město, smrt. Za tuto roli získala cenu Thálie a byla nominována na cenu Alfréda Radoka. Ve filmové verzi této hry (režie Jan Hřebejk) získala Českého lva za nejlepší herečku v hlavní roli.

Událost na Facebooku

Pořádá PANT. Projekt pořadatele podpořilo Ministerstvo kultury ČR.