dnes

PLATO

csen

Kino-pátek:

Ozvěny festivalu Mezipatra & host David Fesl

Vstup na projekce je součástí vstupného do galerie.

 

Umělec David Fesl vybírá a osobně uvede nejzajímavější snímky z queer filmového festivalu Mezipatra 2019.

Queer osvobozuje. To nejlepší z LGBT a filmů z celého světa už po dvacáté na českou scénu přináší Queer filmový festival Mezipatra. Celovečerní kompilace krátkometrážních snímků. Dramaturgii večera připravil vizuální umělec David Fesl.

David Fesl (1995, žije a pracuje v Praze) v současné době studuje na Akademie výtvarných umění v Praze. Absolvoval několik stáží na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Jeho práce byly součástí výstav: Oh to je lehké... v Castlefield Gallery v Manchesteru UK (2018) a v DOX Praha, Vztahy na blízko v City Surfer Office (2018), The Freelance DJ v Kabinetu T ve Zlíně (2018), Against Nature v Národní galerii v Praze (2016) a OFF Biennale (2015). V roce 2017 spoluzaložil Klub psaní pro vizuální umělce a rok poté “migrující” Ateliér fotografie. V roce 2017 obdržel Cenu Josefa Hlávky.

Mezipatra jsou queer filmový festival organizovaný občanskými sdruženími Mezipatra a STUD Brno. Každoročně představí kolem stovky českých i zahraničních filmů s LGBTQ+ tématy a jejich tvůrce a tvůrkyně. Filmy oceňuje odborná porota v rámci prestižní mezinárodní soutěže mezinárodních filmů. Nedílnou součástí programu jsou doprovodné diskuze, přednášky, workshopy, výstavy a party. Hlavní část festivalu probíhá v Praze a Brně a formou ozvěn ve vybraných městech v ČR.