Seznamka:

Pro lidi se smutkem / host Jakub Černý

Místo konání:
  1. PLATO, Porážková 26

Doporučené vstupné 30 Kč

Pro koho: pro ty, kteří jsou smutní, a pro všechny, kteří chtějí vědět, jak lépe porozumět lidem se smutkem nebo depresí

 

Seznamka pro lidi prožívající smutek nebo pro jejich blízké, kteří jim chtějí lépe porozumět. Večerem provede psycholog a terapeut Jakub Černý.

Nabízíme prostor, ve kterém se o smutku mluvit může, kde je smutek legitimní a mnohdy potřebnou reakcí na nejrůznější životní okolnosti.

Všichni v životě zažíváme momenty, kdy skutečnost nenaplňuje naše očekávání. Pro některé z nás se jedná dokonce o delší životní úseky nebo období. Jako by se nám někdy nedostávalo to, co nás dělá šťastnými, ať už se jedná o důležité vztahy, pracovní úspěchy, nebo i hlubší existenciální naplnění. Smutní můžeme být i když společnost selhává ve vytváření podmínek, které zajišťují, že se cítíme dobře.

Smutek je zkrátka něco, co každý někdy prožil nebo prožívá, i když se s tím málokdy dělí s ostatními. Všude přece slyšíme, že je důležité si život užívat a radovat se za každých okolností! Seznamka bude příležitosti, jak se vzájemně poznat i v tom, co je na nás křehké, co třeba vždy neukazujeme, ale co z nás dělá lidské bytosti ve své bohatosti. Příležitost bude také sdílet, co nám smutek přináší, jak na něj reagujeme, jak se s ním vyrovnáváme my i naše okolí.

Večerem provede psycholog, sociální pracovník a terapeut Jakub Černý.

Jakub Černý je psycholog, sociální pracovník a terapeut. Pracoval na různých pozicích v neziskovém i státním sektoru v oblastech drog, závislostí a duševního zdraví. Jako supervizor, lektor i aktivista podporuje projekty spjaté se sociální změnou a emancipací lidí s vlastní zkušeností, například v projektu Street support. Jakub je jedním ze zakládajících členů spolku Narativ, se kterým se dlouhodobě věnuje rozvoji kolaborativní a dialogické praxe v ČR, strukturálním a politickým aspektům duševního zdraví a systému související podpory.