Seznamka:

Pro mineralogy / host Josef Wagner

Místo konání:
  1. PLATO, Porážková 26

Seznamka se váže ke Geolokalitě na zahradě PLATO a k programu bistra.

Doporučené vstupné 30 Kč

 

Seznamka pro příznivce a sběratele minerálů. Sdílíme zkušenosti, nálezy, způsoby opracování nebo know-how. Hostem je tentokrát speleolog Josef Wagner.

Bohumínští speleologové („jeskyňáři“) objevili zatím nepoznanou jeskyni na Krymu s unikáty – aragonitovými krystaly, které se nikde jinde na světě nevyskytují. Seznamka s jedním ze členů této výpravy Josefem Wagnerem nám přiblíží tajemství podzemí Krymu. Dále nabídne ukázky z dalších navštívených jeskyní ve Španělsku, ve Francii a na Kubě.

Josef Wagner je členem speleologického klubu ORCUS z Bohumína, aktivním členem České speleologické společnosti a dále lektorem speleologické techniky.

Smyslem Seznamky je pravidelné setkávání, sdílení zkušeností, poznatků nebo dávání návodů. Jde nám o vytvoření prostoru pro diskuze týkající se geneze minerálů, jejich výskytu a opracování (broušení, leštění, řezání) nebo debaty týkající se mineralogických potřeb a nářadí. Mělo by jít o příležitost pochlubit se svými nálezy či přírůstky do sbírek, vyměnit a určit minerály a fosilie nebo naplánovat společné mineralogické výpravy a exkurze. Setkání mineralogů se konají v PLATO Café.