Hra:

Kostlivec pro veřejnost

Místo konání:
  1. PLATO, Porážková 26

Doporučujeme rezervaci na info@plato-ostrava.cz

Herní prostředí přístupné v rámci otevírací doby galerie.

Vhodné pro max. čtyřčlenné skupiny.

Materiál ke hraní zajištěn.

 

Přijďte si zahrát hru ve stylu Dungeons&Dragons v prostředí ruiny lodi. Už jen do 2/1!

Utvořte čtyřčlenné herní týmy a přijďte si zahrát do naší nové výstavy Jana Boháče a Viktora Dedka, která je pro hru ve stylu Dungeons&Dragons určená.

Materiál ke hraní (sešity, psací potřeby, speciální mnohostěnné kostky) bude po celou dobu výstavy dostupný při vstupu do galerie. Musíte však mít vlastní vypravěče. Přijít si zahrát mohou jak ostřílení hráči a hráčky, tak začátečníci. Na místě bude k dispozici základní návod a do hry rychle proniknete – stačí vymyslet příběh a postavy a vžít se do nich. Na přání autorů výstavy by ve vašich příbězích měla figurovat alespoň jedna postava kostlivce.

Protože jedna hra může zabrat i několik hodin, doporučujeme rezervovat si loď během víkendů předem.

Těšíme se na vaše příběhy!

Co vlastně je a jak se hraje Dungeons and Dragons?

Tato americká hra na hrdiny („role-playing game“, „RPG“) ve stylu „pen and paper“ se hraje v menších skupinách osob pouze s papírem či sešitem, psací potřebou a speciální mnohostěnnou kostkou. Ze skupiny hráčů a hráček se zvolí osoba, která příběh předem připraví a ostatní hráče a hráčky jím provází. Na začátku hry uvede ostatní do situace a za pomocí otázek je staví před volbu. Vydají se spoluhráči na sever podél nebezpečně vyhlížejících skal, nebo na jih po pobřeží, které brzy čeká příliv? O osudu postav rozhoduje hod kostkou. Padne číslo menší než 9 a vyvázne postava z bitvy živá, nebo padne číslo větší a ztratí jeden ze životů? Cílem hry je nechat se vypravěčem dovést až na konec příběhu a po cestě se do svých postav a situace co možná nejvíce vžít (odtud ostatně název „role-playing game“). Taková cesta však může trvat i několik hodin nebo část dne či noci.