Workshop pro rodiny s dětmi:

Nastraž uši a pojď

  • zrušeno
Místo konání:
  1. PLATO, Porážková 26

Rezervace na info@plato-ostrava.cz nutná

Pro děti od 7 do 12 let

Vstupné:
Fandíš 1 Kč
Podporuješ 30 Kč
Srdíčko 100 Kč

 

Z důvodu nemoci zrušeno.

Speciální a zároveň poslední předprázdninový nedělní workshop s Marií Čtveráčkovou alias Mary C pro děti od 7 do 12 let. Poslouchací hra. Pozor, výjimečně od 15 h.

Společná procházka zvukovou krajinou a různými zvukovými světy. Naučnou poslouchací hru v okolí PLATO povede Marie Čtveráčková alias Mary C z pražské Knihovny syntezátorů.

Pojďme věnovat pozornost pestré paletě zvukových podnětů a naučit se ji poslouchat a číst. Jde vlastně vůbec utišit? Může existovat ticho? Kdo a co tu dělá největší hluk? A kdo a co svým zvukem nejvíce přitahuje naši pozornost?

Naladíme si uši i na skryté vlny a zkusíme naslouchat svým myšlenkám, pocitům i celému tělu. Zaujaté poslouchání se nám bude hodit nejen na cestách naším okolím, ale i při obracení se do sebe, budování vztahů s dalšími bytostmi nebo při poslechu a vytváření hudby.

Marie Čtveráčková aka Mary C je hudebnice a DJka, kurátorka a spoluzakladatelka Synth Library Prague. Zabývá se možnostmi hudebního vzdělávání a sociálním a politickým kontextem hudby a zvuku obecně. Ve své tvorbě se zaměřuje hlavně na rap, electro, house i nejrůznější experimentální zvukové umění s melancholickými a temnými podtóny.