Pro vyučující, V galerii:

Dětský pracovní časopis Krunýř

Novinka
Místo konání:
  1. PLATO, Porážková 26

80 Kč

K zakoupení v PLATO

 

Vydali jsme časopis pro děti. Je určen i dospělým z oblasti vzdělávání, kteří jej mohou použít pro práci s dětskými skupinami nebo se jím jinak inspirovat ve své praxi.

Autoři a autorky: Jana Adamec Tkáčová, Václav Girsa, Edith Jeřábková, Zdeněk Košek, Eva Koťátková, Denisa Langrová, Karolina Matušková & Lucie Zelmanová, Hana Puchová, Ruta Putramentaite, TV Páteř, Magdalena Šipka, Ivo Škuta, Lívie Škutová, Jiří Žák, Kateřina Konvalinová, Simona Kossak & Lech Wilczek a dětské a dospělé autorstvo kreseb a uměleckých děl vytvořených v redakci Uprchlá, našel skrýš, stále uniká.

Editorky: Eva Koťátková a Edith Jeřábková

Náklad: 200 ks, ruční výroba

Tisk: Risograph LISK (Lívie Škutová)

Šitá vazba: Barbora Šidlová

Krunýř je časopis pro dětské čtenáře a čtenářky a jejich rodiče, zaměřený na prohlubování mezidruhových vztahů, rozvoj imaginace a empatie a nebinárního vidění světa, a to skrze vstupní otázky, ale také hry a aktivity, které rozvíjejí imaginaci, kritické myšlení a systémové myšlení, podporují empatii a citlivost vůči nejbližšímu prostředí, ale také motivují k různým formám aktivního občanství.

Časopis je určen i dospělým z oblasti vzdělávání, kteří jej mohou použít pro práci s dětskými skupinami nebo se jím jinak inspirovat ve své praxi.

Křest časopisu: 1/3/2024 v 17 h v PLATO rámci Redakčního setkání III a diskuze s autory a autorkami výstavy Uprchlá, našel skrýš, stále uniká (Zvířecí zpravodajství)

Ručně vytištěný na risografu a ručně šitý časopis vychází v nákladu 200 ks. Za 80 Kč je možné jej zakoupit v ostravském PLATO a v pražském Institutu úzkosti.

Projekt je realizován díky podpoře:

 
Foto: Jan Antoš, PLATO