Živý program k výstavě Cena Jindřicha Chalupeckého 2023 v neděli 3/12

 

Společnost Jindřicha Chalupeckého a PLATO Ostrava vás srdečně zvou na živý program k výstavě Cena Jindřicha Chalupeckého 2023 a výstavě zahraničního hosta Jonase Staala: Stanice propagandy. Symbolické vyvrcholení 34. ročníku se uskuteční v neděli 3/12 v PLATO Bauhausu.

Harmonogram dne:

13.30 – 16.30 h Škola propagandy Uprostřed Stanice propagandy, instalace Jonase Staala coby zahraničního hosta letošní Ceny Jindřicha Chalupeckého, se nachází Škola propagandy. V rámci této platformy probíhají během konání výstavy setkání s expertními, aktivistickými i organizátorskými kruhy s cílem společně zanalyzovat nástroje a formy současných propagand a zároveň experimentovat a vzdělávat se v metodách (anti)propagandy.

13.30 – 17 h Workshop pro děti (paralelně k přednáškovému programu Školy propagandy)
Pro dětské návštevnice a návštěvníky bude připraven výtvarný stůl, kde si mohou vyzkoušet práci s materiály použitými v dílech laureátek a laureátů CJCH. U stolu bude dětem k ruce lektorka Jana Adamec Tkáčová. Stůl bude bezpečný prostor, ale za děti mají stále zodpovědnost rodiče. Vhodné pro všechny věkové kategorie, které mají zájem.

16.30 – 17.30 h Komentovaná prohlídka výstavy s autorkami a autory

17.30 – 18 h Poděkování laureátkám a laureátovi Ceny Jindřicha Chalupeckého 2023 s prohlášením poroty

Vstupné:
Fandíš 1 Kč
Podporuješ 30 Kč
Srdíčko 100 Kč

 
Foto: Jan Kolský, Společnost Jindřicha Chalupeckého