Zveme na celodenní veřejné setkání. Aktuální výstava ožije workshopy, přednáškou a holubím kadeřnictvím

 

Před měsícem a půl zahájená výstava Uprchlá, našel skrýš, stále uniká se věnuje představě soužití zvířat a lidí beze strachu a s respektem. Největší prostor nového sídla je věnován nejdynamičtější části výstavy: redakční místnosti. V pátek 24/11 se nejen v ní uskuteční první z trojice celodenních otevřených redakčních setkání, na jejíž odpolední část srdečně zveme veřejnost.

Pro návštěvníky je připraveno holubí kadeřnictví, smyslový workshop a přednáška o právech zvířat v komiksu. V dopoledním programu se budou umělci a umělkyně věnovat školám. Po celou dobu konání akce i samotné výstavy může návštěvnictvo vytvářet a vystavovat vlastní reportáže.

Program:

9–16 h
Blok pro školy a družiny
Kurz mazlení, mňoukání a škrabání. Nebo stopování šelem. Čtyři workshopy pro různé věkové kategorie dětí. S Evou Koťátkovou, Rutou Putramentaite, Hanou Puchovou, Denisou Langrovou, Alex Sihelsk*, Michalem Fellerem a Alicí Sovadinovou.

15–18 h
Holubí kadeřnictví
Nechejte se ostříhat holubím kadeřníkem a aktivistou za holubí práva Fukim. Inspiruje se vzhledem holubů a přenáší barvy, chocholky a střihy na účesy pro lidi. Obsazeno.

16–17.30 h
Anto_nie: Čtení pohádek a příprava hojivých mastí
Smyslový workshop pro děti, rodiny i dospělé.

18.30–20 h
Martin Tománek: Práva zvířat v komiksu
Jak skončil konflikt Spider-Mana a Fronty za osvobození zvířat? Proč jí Bobík vepřové a Kačer Donald kachní maso? A jak pomáhá a škodí komiks zelenému a zvířecímu aktivismu? Humorně i vážně se podíváme na téma osvobození zvířat a environmentálního radikalismu v komiksovém žánru.

Program prvního redakčního setkání performativně propojí umělkyně Kateřina Konvalinová. Jakožto „reportérka v šupinách“ bude přinášet zprávy o redakčním setkání na Instagram PLATO.

Další celodenní veřejná redakční setkání se uskuteční v sobotu 27/1 a v pátek 1/3/2024.

Vstupné:
Blok pro školy a družiny – 20 Kč / žák*yně
Odpolední a večerní program pro veřejnost – Fandíš 1 Kč | Podporuješ 30 Kč | Srdíčko 100 Kč

Finanční podpora: Ministerstvo kultury ČR, Next Generation EU, Národní plán obnovy, Moravskoslezský kraj

 

13

Redakční místnost_výstava Uprchlá našel skráš, stále uniká (c) Dominika Goralska, PLATO
Holubí kadeřnictví (c) Martin Polák, PLATO
Redakční místnost_výstava Uprchlá našel skráš, stále uniká (c) Dominika Goralska, PLATO