Fotoreport a ohlédnutí: Přespali jsme spolu na půdě PLATO

 

Zažili jsme výjimečný víkend. Díky přespávačce 48 hodin na půdě PLATO 20/6 a 21/6 jsme byli všichni s galerií, a hlavně se zahradou v jiném, intenzivnějším vztahu než v běžném provozu, a to jak návštěvnictvo, tak my, tým PLATO.

Bylo nám spolu dobře a témata akce navázaná na témata aktuální výstavy Půda a přátelé spolu dobře rezonovala. I dětská skupina se zabývala podobnými tématy jako dospělí a mohla je tedy společně sdílet. Důležitá byla volba rozmanitých formátů. Workshopy byly zaměřeny na smyslové-řemeslné rozvíjení poznávání; debatovali jsme o komunitních zahradách nebo se učili správně kompostovat.

Dvoudenní akce přilákala účastníky z Ostravy, Prahy, Českého Těšína, Ludgeřovic, Brna nebo Bohumína. Máme radost, že jste ocenili náš tým, přípravu a organizaci akce. Děkujeme všem – umělcům a umělkyním, lektorstvu, debatujícím a všem odvážným, kteří do přespávačky v centru Ostravy šli!

 

125

Foto (c) PLATO
Foto (c) PLATO
 

 

 

Hlavní partneři: Ministerstvo kultury a národního dědictví Polské republiky, Institut Adama Mickiewicze, Polský institut v Praze
Za finanční podpory: Ministerstvo kultury ČR, Moravskoslezský kraj, Státní fond kultury
Ve spolupráci s: Centrum současného umění Zamek Ujazdowski
Za pomoc děkujeme: Dock, Placek a Moravskoslezská vědecká knihovna