PLATO

dnes
csen

Seznamka:

Pro mineralogy / hosté Oldřich Hamera a David Koloušek

Doporučené vstupné 30 Kč

Seznamka rozšiřuje Dočasnou strukturu 1 (bistro) a Geolokalitu PLATO

 

Nový pravidelný formát určený tentokrát příznivcům, sběratelům, obdivovatelům a milovníkům minerálů a přírody. Seznamku otevře umělec a amatérský mineralog Oldřich Hamera a chemik a mineralog David Koloušek (VŠCHT).

Oldřich Hamera představí inspiraci minerály ve své umělecké tvorbě. Představí rovněž svou sbírku, která vzniká od roku 1957 a ani po průběhu více jak šedesáti let není ucelená. To proto, že za vlastními exponáty minerálů, hornin a paleontologickými vzorky je možno odhalovat i neobyčejné životy lidí, kteří tuto sbírku obohatili a neustále obohacují. Přeneseně je možno prohlásit, že Oldřich Hamera sbírá společně s přírodninami i osudy svých přátel, dárců. Každý exponát může tak vyprávět svůj duální příběh o svém vzniku a cestě do kolekce. Nerosty to neumí a tak vše bude na jejich majiteli.

Cílem nového programu Seznamka je vzájemné seznámení, pravidelné setkávání, povídání, sdílení vlastních zkušeností, poznatků, nálezů, objevů nebo dávání návodů. Jde nám o vytvoření prostoru pro diskuze týkající se geneze minerálů, jejich výskytu a opracování – broušení, leštění, řezání, diskuze týkající se mineralogických potřeb a nářadí. Mělo by jít o příležitost pochlubit se svými nálezy či přírůstky do sbírek, vyměnit a určit minerály a fosilie nebo naplánovat společné mineralogické výpravy a exkurze.

Setkání mineralogů se budou konat v PLATO Café. Sdílíme zkušenosti, poznatky, nálezy, způsoby opracování nebo know-how.

 

Program 3’18

více v sekci Program