PLATO

dnes
csen

Koncert:

Prostorová disonance #3: Maulwerker (Berlín)

Vstupné 60–80–100 Kč

Koncert se koná jako program k Dočasné struktuře 6 (stage).

 

Experimentální vokální soubor Maulwerker pracuje s prostorovým zvukem, rozšířenými vokálními technikami a divadelními formami. Třetí koncert z cyklu polského kurátora Daniela Brożka.

V těžko popsatelných akustických podmínkách PLATO Maulwerker představí prostorovou verzi svého repertoáru založeného na zvukových akcích hnutí Fluxus, procesuálních a performativních skladbách pro tělesné orgány a na souhře prostoru, hlasu a akce.

Maulwerker:
Ariane Jessulat
Henrik Kairies
Christian Kesten
Katarina Rasinski

Program:
La Monte Young: Poem for Chairs, Tables and Benches (1960)

Dieter Schnebel: Stumme Schreie (2008)
pro jednoho performera

Alessandro Bosetti: Trinitaire (2015)
pro 3 hlasy

Michael Hirsch: Intérieur à 3 (2015)
pro 3 mluvčí/performery a nahrávky

Christian Kesten: feld 037 grundlos (2010)
pro 3 hlasy a 4 reproduktory

Alex Nowitz: Tante Marianne (2010)
pro 1 ženský hlas a 4-kanálové nahrávky
podle obrazu Gerharda Richtera

Steffi Weismann: folie (2016/19)
verze pro 4 performery, hlasy a objekty

Dieter Schnebel: Maulwerke (1968-74)
verze pro PLATO 2019

Henrik Kairies: Rain (2000)
pro 4 hlasy a nahrávky

Maulwerker byl založen v roce 1977. Tvůrčí východiska Maulwerkeru leží v uměleckých praktikách jako je zpěv, kompozice, performance, intermediální umění, instrumentální hudba, herectví a režisérství. Vedle svých společných aktivit každý z členů působí také jako sólista a samotný ansámbl je tak spíše partnerstvím jedinečných uměleckých osobností. Repertoár Maulwerkeru se kromě klasických děl nové vokální hudby a experimentálního hudebního divadla zaměřuje i na aktuálnější trendy. Proto na přípravě nového repertoáru ansámbl aktivně spolupracuje se skladateli, autory rozhlasových her, zvukovými umělci a režiséry a některé skladby vytvářejí také samotní performeři.

Daniel Brożek je polský hudební kritik, redaktor magazínu o soudobé hudbě Glissando a autor blogu Canti Illuminati. Je jedním z kurátorů wroclawského festivalu Survival Art Review. Spolupracuje s výzkumným studiem v oblasti soundartu na univerzitě ve Wroclawi. Pod hlavičkou Czarny Latawiec vydává svá hudební alba, vytváří instalace a soundtracky pro divadelní představení. Žije a pracuje ve Wroclawi.

Partnerem koncertu je časopis o jiné hudbě HIS Voice.

 

Program 3’18

více v sekci Program