„Bauhausovská“ dílna:

Zpracování dřeva

Místo konání:
  1. PLATO, Porážková 26

Rezervace na info@plato-ostrava.cz nutná

Kapacita: 10 osob (15+)

Zápisné: 300 Kč, platba předem nutná

Příspěvek na materiál: 150 Kč

Jak se přihlásit:
Prosíme, rezervujte si místo do 17/9, poté vás vyzveme k platbě (po zaplacení bude rezervace závazná).

Bankovní spojení:
115-2926620237/0100
Do zprávy pro příjemce uveďte příjmení účastníka a datum dílny.

 

První z cyklu celodenních uměleckořemeslných dílen, které pořádáme u příležitosti 100. výročí založení umělecké školy Bauhaus.

Výjimečný program pro ty, kteří se chtějí naučit něco nového nebo si procvičit svou manuální zručnost a zároveň ji propojit s kreativním přemýšlením. Na první dílně se s řemeslníkem – řezbářem a sochařem – budeme věnovat zpracování dřeva, konkrétně překližky. Společně s vizuálními umělci poté navážeme návrhem a výrobou vlastního užitého předmětu. Seznámíme se s možnostmi tradiční techniky pyrografie (vypalování pájkou) a moření dřeva.

Mistr díla (řemeslník): Pavel Skorkovský
Mistři formy (umělci): Jarmila Mitríková a Dávid Demjanovič

Sochař a řezbář Pavel Skorkovský pracuje od roku 1996 v Divadle loutek Ostrava, zabývá se tvorbou loutek, rekvizit, masek a scén. Mezi jeho významnější projekty patří spolupráce na realizaci soch před Divadlem loutek Ostrava a postav ostravského pohádkového orloje.

Absolventi bratislavské VŠVU Jarmila Mitríková & Dávid Demjanovič spolupracují jako duo od roku 2009. Jsou známí především vytvářením obrazů tradiční technikou pyrografie, které doplňují o keramiku, objekty, video a performance. Inspirují se křesťanskými tradicemi, folklorismem, pohanskými zvyky, pověrami, mýty a pracují i s referencemi k reálné nebo fiktivní historii.

Bauhaus model: umění v dílně

V roce 100. výročí založení umělecké školy Bauhaus otevíráme speciální cyklus celodenních uměleckořemeslných dílen pro veřejnost. Čtyři dílny zaměřené na zpracování dřeva, řečnictví, šperkařství a písmomalířství vedou po vzoru Bauhausu vždy mistr formy (umělec) a mistr díla (řemeslník). Malá kapacita, intenzita, špičkoví lektoři.

So 21/9, 10–18 h, Zpracování dřeva
So 5/10, 10–18 h, Řečnictví
So 16/11, 10–18 h, Šperkařství
So 30/11, 10–18 h, Písmomalířství

Zvýhodněná cena zápisného při účasti na všech dílnách: 1400 Kč (nezahrnuje příspěvek na materiál), platba předem nutná